LIDÉ NEUMÍ ČÍST

5. března 2015 v 17:30 | Turquoise Éowyn |  Syrová skutečnost
Respektive vůbec nevnímají smysl toho, co čtou.Právě jsem se zase pěkně nasrala. Ano, nasrala. Napsala jsem na facebooku tento stav:

"Přesně nevím, jak bych svůj postoj popsala. Naprosto nesnáším obézní holky, které nedělají jiný sport, než točení čelistmi, jak furt něco žerou, ale na druhou stranu mě točí, že je všude kolem jen samá vyzáblina a pořádný ženský jsou opomíjený jako cosi, co se na veřejnost přece nehodí! A pak se mi divte, že chci být (a se mnou spousta dalších holek) raději anorektička!"

A jeden z komentářů (mimochodem od celkem pěkného, ale očividně úplně vymaštěného, vlasáče) zněl: "Hlavně, že ty si dokonalá, podle fotek ;) "

V komentáři je jasně cítit ironie. Ale dohajzlu, psala jsem snad něco o tom, že jsem dokonalá?
Nepsala! Já doháje vím, že nemám 90-60-90, nebo raději 80-50-80! A můj status nebyl kruciš mířený jen na obézky, ale i na vychrtliny. Neustále se všude omílá, že vyzábliny nejsou sexy a že to chce ženské tvary, ale v dalším čísle, CO, v dalším čísle, hned na DALŠÍ STRÁNCE je vyfocený věšák na šaty a k tomu nějaký ten nápis ve tvaru sexy, chic a podobně.

Není to ovšem jediný případ toho, kdy si člověk něco blbě přečetl, nebo si to pochopil, jak mu jeho íkvé tykve dovolilo, aniž by se namáhal zapojit mozkové buňky a zeptat se sám sebe, zda to skutečně je tak, jak to vidí. V práci to mám každý den, to je furt něco!
Ale myslím si, že na komunikačních serverech typu facebook nebo xchat, je to mnohem horší.
Člověk v dnešní době dokáže z naprosto nevinné věty "nelíbí se mi tlustí lidé" udělat z pisatele naprosto ohavného člověka, smýšlející o sobě jako o bezchybném a dokonalém člověku, byť si třeba ten člověk o sobě nemyslí zrovna nic dobrého a má v myšlenkách pořádně naběhnuto do anorexie. A takhle bych mohla pokračovat.

Nicméně nezbývá, než jen vyjádřit své nepochopení nad tím, PROČ lidi vidí napsáno někde něco, co am vůbec napsáno není, PROČ si vyvozují, co si o sobě pisatel myslí, nebo nemyslí jen proto, že vyjádří svůj názor, který navíc je úplně o něčem jiném, než jak ho čtenáři pochopili.
Ale bohužel, lidi takoví byli, jsou a budou, protože jsou příliš líní přemýšlet. Aneb, jak prohlásil jeden neznámý, ale velice moudrý člověk: "MYŠLENÍ BOLÍ"

Znamená to tedy ale, že bychom na facebooku měli držet hubu a krok a raději se k ničemu nevyjadřovat? Podle mě ne. Každého věc, co si na svůj profil napíše, neboť každý je za svá slova a činy zcela zodpovědný. A naprosto souhlasím s tím, že komu se nelíbí, co si kdo kam zveřejňuje, nemusí si toho všímat. Ne nadarmo je na takovém facebooku možnost skrytí příspěvku, nebo toho kterého uživatele. A nebo rovnou smazání z přátel či úplná blokace kontaktu.
jenomže, jak známo, nač udělat jednoduchý a rychlý krok k tomu, aby mě nikdo neobtěžoval svými "sračkami", když mu můžu nadávat a hejtovat ho a zesměšňovat?

Za sebe říkám, že lidi by se měli probrat. A to co nejrychleji.

Éowyn
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama