To Be Perfect For Gothic Love -part 1.

9. března 2015 v 17:06 | Nemrtvá |  Other Genres
A začínámeKdyž Brigita Horníčková nastoupila v září do nové školy, rozhodně nečekala, že v první lavici uprostřed narazí na kluka, který, jakoby vypadl z oka jejímu oblíbenému hudebníkovi, Hidetu Matsumotovi. celkem logicky se zasekla, ale kluk si jí v nejmenším nevšiml. Byl totiž zcela zahloubán do svého mobilního telefonu, takže neviděl, neslyšel.
"Ses lekla Číňana, jo?" chlámal se světlovlasý týpek v hiphoperském ohozu. "Toho se nelekej, je neškodnej.. neumí ani česky." frfňal hoper smíchy, netušíc a vlastně ani nechtíc vědět, že onen "Číňan" mu rozumí velice dobře. nehnul však ani brvou, neboť byl nad jejich kecy povznesen.

Zazvonilo a do třídy přišla profesorka Dobromila Lendlová, jejich třídní a začala vykládat typické řeči, které se vedou na začátku školního roku. Brigita ji téměř neposlouchala, stále se dívala na toho asijského kluka s dlouhými, červenými vlasy a přála si, aby se otočil.
Učitelka mezitím kvákala cosi o několika nových žácích; první byla hnědovlasá holka poněkud vyfetlého vzhledu, jmenovala se Lukešová lucie. Zřejmě už měla s tímto ústavem tu čest, neboť jí třídní důtklivě napomínala, aby tentokrát řádně plnila docházku, jinak už další šanci nedostane a z institutu ji vyrazí. Druhá byla Brigita. Paní profesorka se jí ptala, odkud přestoupila. "Z gymnázia nad Štolou." odpověděla Brigita. "A pročpak jsi odešla, nelíbilo se ti tam?" vyzvídala učitelka s medovým úsměvem. "Ne.. jen bych to měla daleko, když jsme se s mámou přestěhovaly do jiné části Prahy. Předtím jsme bydleli na sedmičce." odpověděla slušně Brigita.
Nevěšela třídní na nos, že přešla také kvůli šikaně ve třídě. Její bývalá třída Brigitu slovně napadala proto, že měla mírnou nadváhu; na výšku 163 centimetrů vážila 68 kilogramů a to se bývalým spolužákům kdovíproč zajídalo. Nebyla totiž jediná, ktdo byl ve třídě oplácaný, ale z nějakého důvodu se posměváčci sesypali pouze na ní.

--
Brigita se rozhlížela po třídě. Ve třetí lavici u dveří objevila sedět holku, která byla snad ještě tlustější, než Brigita. Když dívka vstala, aby vyhodila do koše obal od čokoládové tyčinky, mohla si ji brigita prohlédnout pořádněji. Mohla být tak o 2-3 centimetry vyšší, než Brigita, ale těžší byla určitě tak o 20 kilo. Dívka se při chůzi klátila ze strany na stranyu, jak jí překážela tlustá stehna. Na bocích a břiše se jí všechno klepalo, ale nevypadala, že by jí to vadilo.
>Fuj, taková těžkotonážka!< otřásla se Brigita v duchu. Věděla sice, že sama není štíhlá, ale takhle obézní také nebyla. Má přece metr.

Postupně si prohlédla každého zvlášť a všechny dohromady. Kromě asiata v první laviciji zaujal také jeden ze dvou kluků ze zadní lavice v řadě u okna, kde Brigita také seděla. Oba pánové byli oblečení celí v černém. Kluk, který ji zaujal z těch dvouvíce, byl vysoký, štíhlý brunet s vlasy téměř po pás, zajímavě rámující jeho hezký a milý obličej. Měl na sobě černou jednoduchou košili s dlouhým rukávem a kalhoty s postranním, ozdobným šněrováním na nohavicích, které jistě zakoupil v obchodě jménem Nosferatu. Na prstech měl nějaké stříbrné prsteny s rudým a černým kamenem a když jedenkrát prošel kolem Brigity, všimla si, že má na nohou obuté jakési Steelky či podobné boty.
Jeho soused ybl rovněž v černém, ale byl spíše takový otřepanější; triko merchandise kapely Belphegor, kapsáčové kraťasy zdobené řetězy, okované bagány NewRock a na krku se mu houpalo Thorovo kladivo. >Typikl metloš.< řekla si pro sebe Brigita, (která sice netušila, co má Thor společného s Belphegorem, ale nijak nad tím nepátrala). >Ten druhý bude asi gothic.< pomyslela si.

Když gotik zjistil, že se na něj Brigita dívá, oplatil jí pohled s mírným úsměvem. Taky proč by ne, Brigita nebyla ošklivá, právě naopak. Měla krásné, dlouhé, tmavé a vlnité vlasy, půvabnou tvář a nádherné, šedé oči. jen to ostatní příliš nezapadalo do ideálů krásy, ale gotikovi to zřejmě nevadilo, neboť když konečně opouštěli třídu, přidružil se k ní a s okouzlujícím úsměvem ve tváři ji oslovil.
"Zdravím krásnou slečnu."
"Ehm.. ahoj.." odpověděla celkem nesměle a překvapeně Brigita. Zaprvé měla z gothic lidí vždycky takový zvláštní, neurčitý pocit, jakoby byli z jiného světa a zadruhé si nemyslela, že by ji takový krasavec vůbec kdy dobrovolně oslovil.
"tak, jak se ti u nás zatím líbí?" vyzvídal gotik, zatímco se Brigita snažila rozpomenout, jakým jménem ho třídní volala. Na jeho otázku pouze pokrčila rameny. Gotik nasadil chápavý výraz, nepřestávaje se usmívat. "Chápu. Sotva po dvou hodinách si člověk ještě nemůže vytvořit kompletní úsudek." řekl mile. "Mimochodem, máš teď něco v plánu?" otázal se jí, zatímco vyšli ze školní budovy ven. Na školním plácku zářilo dopolední slunce, které zatím nic nevypovídalo o tom, že se blíží podzim. "Ani celkem nic." pokrčila znovu rameny Brigita. "A chtělo by se ti se mnou jet do Nosferatu? Potřeboval bych si vyzvednout zimní kabát, který mám objednaný a nechce se mi jet samotnému." přimhouřil své tmavé oči. "A kde to je?" chtěla vědět Brigita. O Nosferatu již slyšela, ale nikdy tam ještě nebyla. "V Drahobejlově ulici, to je za stanicí metra Českomoravská, na lince B." zněla odpověď. "Tak dobře." souhlasila po chvilkovém zaváhání Brigita. Koneckonců, proč by nemohla jet do obchodu? Není přece už malé dítě a máma byla stejně v práci do večera, nebude ji tedy postrádat.Zatím konec první části. Omlouvám se, ale jsem nějaká rozlámaná a dneska už to rozhodně nedopíšu. Možná zítra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hellboy hellboy | Web | 9. března 2015 v 17:14 | Reagovat

gothic nemám moc v lásce, já radši pastel goth:-) :-(

2 Lucy Ana forever. Lucy Ana forever. | Web | 9. března 2015 v 17:24 | Reagovat

Super, teď budu napnutá jak to bude pokračovat :D. Už se těším zase na pokračování :)!!!

3 Morci Morci | Web | 9. března 2015 v 17:49 | Reagovat

[1]: myslím, že to mé povídce nijak nevadí ;)

4 for-thin-kyasarin for-thin-kyasarin | Web | 9. března 2015 v 17:52 | Reagovat

Pěkně, ty postavy žeru (y) přesně takové typy se mi líbí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama